La Pologne Online

Beskidiens en ligne


Le Forum de Beskid a migré à l'adresse :

https://beskid.com/phorum/



Venez nous rejoindre en cliquant sur le lien en haut.

Attention, il faudra refaire une inscription Zapraszam


barre



Les Forums de Pologne


Généalogie :  Forums Franco Polonais The fastest message board... ever.
A la recherche de vos ancêtres 
Przybylscy/Trzebiatowscy - Escautpont
Posté par: Nonuska (IP Loggée)
Date: 14 avril, 2017 01:40

Witam,

Próbuję odnaleźć ślady swoich przodków, może ktoś z Państwa potrafiłby pomóc? Chodzi o konkretnie o rodzinę mojego Taty - przede wszystkim o pradziadka. Jan Przybylski, s. Ludwika i Róży urodził się w 1901 roku, w Lesznie. W międzywojniu wyjechał do Francji do pracy w kopalni, gdzie pracował razem z bratem, Stefanem. Tutaj ożenił się z Wiktorią Trzebiatowską i urodziło mu się troje dzieci; mój dziadek, Ludwik w 1923 roku w Escautpont, jego młodszy brat, Jan prawdopodobnie w 1924 roku w tej samej miejscowości. Jan i Ludwik byli członkami jakiejś młodzieżowej organizacji polonijnej, uprawiali boks. Jego brat, Jan, został w trakcie wojny wywieziony i prawdopodobnie zmarł w jednym z niemieckich obozów w Polsce - pradziadkom nigdy nie udało się przez Czerwony Krzyż dowiedzieć niczego o jego losach pomimo powrotu do Polski. Brat pradziadka Jana, Stefan pozostał we Francji.

Będę wdzięczna za każdą pomoc, również za same tylko wskazówki odnośnie poszukiwań.

Pozdrawiam,

Iw.

Re: Przybylscy/Trzebiatowscy - Escautpont
Posté par: jan marek (IP Loggée)
Date: 14 avril, 2017 10:26

L'acte de mariage de Jean PRZYBILSKI nous indique que celui-ci est né à « Kloda, district de Lissa (Pologne) le 19/10/1901, fils de Louis PRZYBILSKI et Rosalie KONEWKA ou KANEWKA».

http://www.klub-beskid.com/ibergeur/Upload/thumbs/slubprzybi.jpg

Re: Przybylscy/Trzebiatowscy - Escautpont
Posté par: Nonuska (IP Loggée)
Date: 15 avril, 2017 19:06

Bardzo dziękuję, dokładnie tego właśnie szukałam./ Thanks a lot, taht's exactly what I was looking for.



Désolé, vous n'avez pas d'autorisation poste/réponse dans ce forum.