La Pologne Online

Beskidiens en ligne


Le Forum de Beskid a migré à l'adresse :

https://beskid.com/phorum/



Venez nous rejoindre en cliquant sur le lien en haut.

Attention, il faudra refaire une inscription Zapraszam


barre



Les Forums de Pologne


Recherche de famille :  Forums Franco Polonais The fastest message board... ever.
Les bouteilles à la mer, c'est ici ! 
Aller à la page: Précédent12345678Suivant
Page courante: 6 sur 8
Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Michal Mazur (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 04:55

Pani Elżbieto nie posiadam aktów urodzenia rodzeństwa. Polskie prawo nie pozwala mi wydać takich aktów. Jedyny akt urodzenia który mogę pobrać jest to mój.Ja już chciałem kiedyś pobrać akty urodzeń rodzeństwa w celu potwierdzenia dat urodzin, napisałem pismo (prośbę) i odpowiedz dostałem odmowną, dlatego odnalazłem matkę biologiczną. Ona dala mi daty urodzin dzieci. Pani Elżbieto, owszem dostałem emaila w języku Francuskimi z prośbą o podanie więcej danych. Ja nie znam francuskiego, pani Hania mi tłumaczy wiadomości z francuskiego na polski i z polskiego na francuski. Wysłałem e-mail osobie która poprosiła mnie o więcej danych. W e-mailu zawarte są dane rodziców biologicznych.

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Elżbieta (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 11:47

Odmawiając ci wydania aktów urodzenia musiano powołać się na jakieś przepisy. Jakie ?

Cytuje przepisy:

Odpisy aktów stanu cywilnego i zaświadczenia o zamieszczonych lub niezamieszczonych w rejestrze stanu cywilnego danych dotyczących wskazanej osoby wydaje się na wniosek:

osoby, której stan cywilny został w akcie stwierdzony (czyli swój akt urodzenia)
wstępnego (rodzica, dziadka, babci)
zstępnego (dziecka, wnuka)
rodzeństwa
małżonka
przedstawiciela ustawowego
opiekuna
sądu, prokuratora
organów administracji publicznej, jeżeli jest to konieczne do realizacji ich ustawowych zadań.

Odpisy i zaświadczenia z rejestru stanu cywilnego mogą być również wydane na wniosek innych osób, niż wyżej wymienione, które wykażą w tym interes prawny oraz na wniosek organizacji społecznej, jeżeli jest to uzasadnione celami statutowymi takiej organizacji i gdy przemawia za tym interes społeczny.


Tu jest mowa o Odpisach aktów stanu cywilnego (pełnych i skróconych)
Od całkiem niedawna jest możliwość otrzymania przez osoby upoważnione "kserokopii bez mocy prawnej" z oryginalnego zapisu. W kserokopii jest więcej informacji niż w odpisie.

Osoba występująca o odpis lub kserokopie musi udowodnić pokrewieństwo załączając kopie swojego aktu urodzenia.

Najlepiej wysłać pismo tradycyjna poczta. W podaniu podaje się dane osoby której akt dotyczy (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, rodzice) oraz swoje dane (imię, nazwisko, adres pocztowy ewentualnie email). Należy się własnoręcznie podpisać !!!
Nic nie piszesz o adopcji. Jako powód podajesz, ze opracowujesz historie twojej rodziny.

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Michal Mazur (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 19:54

Witam. Chciałbym się z państwem podzielić cudowną wiadomością. Dzieki pani Frani i pani Hani udalo mi się odnaleźć rodzeństwo. Nazwisko Bylybe okazalo się imieniem siostry Bline. Nigdy nie będę w stanie tym panią podziękować za to co zrobiły. Piszę z łzami w oczach.
Pani Franiu Pani Haniu ślicznie i z całego serca dziękuję.

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: henia dura (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 20:06

Michał nie ma za co ,cieszymy się ze tak się nam udało i to duzo dzięki Pani Frani

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: arraska (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 20:24

Wspaniała wiadomość.
Gratulacje osobom które pomogły w poszukiwaniach

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Elżbieta (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 21:26

Gratulacje Michale !!!

Frania et Henia Bravo Bravo Bravo

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Lesniewski (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 21:43

Belam na miescu w Lyon to mi belo latwy szuchac. "Je suis d'accord"Tylko troche czasu ..... nic wieceje. Amour Cooool

http://www.klub-beskid.com/ibergeur/Upload/images/femmevsis.gif

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Elżbieta (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 21:51

La famille habitait a Tassin ?

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Lesniewski (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 21:54

non dans l'Isère et en Bretagne

Re: Je suis a la recherche pour les freres et soeurs l enfant adopte avek le polonais de Varsowie
Posté par: Mik (IP Loggée)
Date: 27 février, 2017 07:35

Quelle belle histoire !
Bravo Henia et Frania !

Mik

Aller à la page: Précédent12345678Suivant
Page courante: 6 sur 8


Désolé, vous n'avez pas d'autorisation poste/réponse dans ce forum.