La Pologne Online

Beskidiens en ligne


Le Forum de Beskid a migré à l'adresse :

https://beskid.com/phorum/



Venez nous rejoindre en cliquant sur le lien en haut.

Attention, il faudra refaire une inscription Zapraszam


barre



Les Forums de Pologne


Recherche de famille :  Forums Franco Polonais The fastest message board... ever.
Les bouteilles à la mer, c'est ici ! 
Karolina Leśniak
Posté par: Piotr Pacanowski (IP Loggée)
Date: 25 février, 2017 02:42

Witam wszystkich na Forum , poszukuję potomków Karoliny Leśniak , zamieszkałej przed wojną we wsi Połomia koło Rzeszowa ur. ok. roku 1900 . Karolina wyjechała do Francji w latach 1929-31 , prawdopodobnie do Lille ? , z tego co mi wiadomo wyszła za francuza , prawdopodobnie rolnika z którym miała 3 dzieci .

Re: Karolina Leśniak
Posté par: Mik (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 19:15

Po francusku :
Bonjour à tous, je cherche des descendants de Karolina Leśniak, demeurant avant la guerre au village de Połomia près de Rzeszów, née aux environs de 1900. Karolina est partie pour la France dans les années 1929-31, probablement vers Lille ? , d'après ce que je sais elle a épousé un Français, sans doute agriculteur avec qui elle a eu 3 enfants.

Mik

Re: Karolina Leśniak
Posté par: Christian Orpel (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 20:20

Pourquoi ne pas indiquer la filiation de cette Karolina ?

Dlaczego nie podać imion rodziców tej Karoliny ?

Re: Karolina Leśniak
Posté par: Piotr Pacanowski (IP Loggée)
Date: 26 février, 2017 21:19

Niestety nie znam imion jej rodziców , Akta osobowe zostały ukryte przez partyzantów , kiedy nadchodziły wojska niemieckie !

Karolina przed wojną była w związku z Leopoldem Bosek z którym miała dziecko Genowefę Bosek (Kozłowską) ale nie byli małżeństwem z Leopoldem .

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie . Pozdrawiam Piotr

Re: Karolina Leśniak
Posté par: Dariusz_P (IP Loggée)
Date: 26 mars, 2017 16:05

Witam Piotrze z tej strony Dariusz Piękoś z Połomi, wnuk Leopolda Boska urodzonego 1899r i zamieszkałego w Połomi. Który później wyjechał do Gubina i tam zmarł. Mój dziadek był w związku z Karoliną Leśniak która uciekła od dziadka do Francji. Ich związek opierał się prawdopodobnie tylko na ślubie kościelnym i z tego powodu Karolina nosiła nazwisko panieńskie. Z tego związku pozostała na wychowaniu dziadka jego córka Genowefa Bosek która później zamieszkała w Dzierżonowie. Karolina była drugą żoną Leopolda Boska.

Re: Karolina Leśniak
Posté par: Piotr Pacanowski (IP Loggée)
Date: 17 avril, 2017 02:20

no proszę ...witam serdecznie , wnuczek Genowefy , Piotr obecnie Poznań , choć większość życia spędziłem w Dzierżoniowie . Już prawie straciłem nadzieję że coś się znajdzie , a tu proszę są święta więc cuda się zdarzają .
Leopolda znam słabo , tylko z opowieści babci Gieni . Zawsze mówiła o nim bardzo ciepło , choć wydaje mi się że stracili kontakt już wcześniej . Babcia nigdy nie opowiadała za dużo o Leopoldzie choć , mogę już nie pamiętać .
Genowefa osiadła się w Dzierżoniowie , była młodą księgową , we wtedy jeszcze istniejącym młynie ...do dziś żyją trzy jej córki ...
Czy wiemy co działo się z Karoliną we Francji , dlaczego uciekła ?



Désolé, vous n'avez pas d'autorisation poste/réponse dans ce forum.