La Pologne Online

Beskidiens en ligne


Le Forum de Beskid a migré à l'adresse :

https://beskid.com/phorum/



Venez nous rejoindre en cliquant sur le lien en haut.

Attention, il faudra refaire une inscription Zapraszam


barre



Les Forums de Pologne


Mowmy Po Polsku :  Forums Franco Polonais The fastest message board... ever.
Pour les instruits qui parlent polonais 
Bienvenue NASZE ŻYCIE......TRES BEAU THEME SUR NOTRE VIE
Posté par: michel.wyremblewski (IP Loggée)
Date: 26 février, 2015 18:26

[www.youtube.com]

Witam,
Zapraszam Was uprzejmie do zobaczenia to wideo,która,jestem
pewien,wzbudzi u Was,wielkie wzruszenie.
Tok naszego źycia przechodzi nieraz przez wielkie zmiany,radosne i przykre.
Wielkie podniecające radości i odwrotnie wielkie przegnębienia i smutek.
Moi drodzy,pamiętajmy najpierw,o tych wszystkich,których kochaliśmy i
których kochamy i o tych których lubiliśmy i lubimy.
Wszystkim,życzę Szczęśliwej Podróży.
Pozdrawiam serdecznie.MichelW
du texte français de Michel wyremblewski traduit en polonais par jean claude BIENIECKI
nb: l'entière traduction polonaise de cet émouvant voyage, a été faite grâce à notre ami Jean-claude BIENIECKI , enseignant la langue polonaise à notre école de l'Association Franco -Polonaise de Gauchy (Aisne) lien GGJPS ( gauchy)

Nasze życie
1.kiedyś czytałem książkę,gdzie życie było porównane z podróźą pociągiem.Bardzo interesująca ksiąźka.
2.życie jest jak podróż pociągiem.Wsiadamy i wysiadamy.Zdarzają się wypadki.Na niektórych przystankach jest
zaskoczenie i na innych jest głęboki smutek.
3.Kiedy rodzimy się i wsiadamy do pociągu,spotykamy ludzi i myślimy,że oni zostaną z nami w czasie całej
podróży:
to są nasi rodzice!
4.Niestety,rzeczywistość jest całkiem inna.Oni wysiadają na jednym dworcu i zostawiają nas bez ich miłości i
przywiązania bez ich przyjażni i bez ich obecności.
5.W każdym razie,na szczęście,są inni ludzie którzy wsiadają do pociągu i którzy będą bardzo ważni.
6.To są nasi bracia i nasze siostry,nasi przyjaciele i wszyscy nadzwyczajni ludzie których kochamy.
7.Niektórzy ludzie uważają tę podróż jako mały spacer.
8.Inni przeżywają tylko smutek i przygnębienie podczas tej podróży.Są też ludzie,którzy są zawsze gotowi
pomagać tym,którzy są w potrzebie.
9.Jeszcze inni kiedy wysiadają z pociągu zostawiają nostalgię na zawsze.
Inni wsiadają i wysiadają tak szybko i tak szybko się mijamy że zostawiają nas w podróży samych.
10.Jesteśmy zaskoczeni,że niektórzy pasażerowie których lubimy lub kochamy wsiadają do innego wagonu i przez
ten czas zostawiają nas samych.
Oczywiście,nikt nie może nas powstrzymać i możemy ich szukać wszędzie w całym pociągu.
11.Czasami niestety,nie moźemy usiąść obok nich,poniewaź miejsce jest juź zajęte.
Ale,nic waźnego,trzeba pogodzić się z tym,podróź jest właśnie taka:pełna
wyzwań,marzeń,nadziei,poźegnań,lecz mimo wszystko bez powrotu.Próbujmy,starajmy się wykonać tą podróż w
jak najlepszy sposób.
12.Próbujmy zrozumieć,naszych sąsiadów podróży i szukajmy aby znaleźć co jest najlepsze w każdym z nich.
13.Pamietajmy że w kaźdym momencie podróży,jeden z naszych towarzyszy może zachwiać się i może
potrzebować naszego zrozumienia.
14.My też możemy zachwiać i będzie zawsze ktoś,kto nas zrozumie.
15.Wielką tajemnicą podróży jest,że nie wiemy kiedy wysiądziemy z pociągu na zawsze.
Nie wiemy też kiedy nasi towarzysze podróży zrobią to samo.
Nawet ten który siedzi tuż obok nas też nie wiemy kiedy wysiądzie.
16.Myślę że będzie mi smutno opuszczać pociąg.Jestem tego pewien.Rozłąka z wszystkimi przyjaciółmi których
spotkałem w pociągu będzie bolesna.Zostawić moich bliskich samych będzie bardzo smutne.
Ale jestem pewien,że któregoś dnia jak dojadę na dworzec centralny,zobaczę ich wszystkich,znów,dojadą też ale z
bagażem którego nie mieli wsiadając do pociągu.
17.Natomiast będę szczęśliwy,że mogłem przyczynić się do powiększenia i wzbogacenia ich bagażu.
18.My wszyscy,moi przyjaciele,róbmy wszystko co możliwe aby nasza podróż,a szczególnie Twoja podróż była
udana i próbujmy zostawić dobre wspomnienia po nas w momencie kiedy wysiądziemy z pociągu.
19.Wszystkim,którzy podróżują ze mną, życzę Szczęśliwej Podróży.

NASZE ŻYCIE...... lecture polonaise sur la vidéo
Posté par: michel.wyremblewski (IP Loggée)
Date: 28 février, 2015 11:25

[www.youtube.com]


Bravo witam !
wszystkie moje szczere gratulacje do mojego przyjacielskiego Ginek GOLEBIEWSKIEGO , który położył pismo polskie na wideo..

pozdrawiam serdecznie! michelW



Désolé, vous n'avez pas d'autorisation poste/réponse dans ce forum.